Drodzy Czytelnicy. Informujemy, że z dniem 11 maja 2020 r. Biblioteka w Dębnicy Kaszubskiej oraz filia
w Budowie zostają otwarte. Pamiętając jednak o wciąż istniejącym zagrożeniu epidemiologicznym, wprowadziliśmy nowe  zasady korzystania z biblioteki, które pomogą nam wszystkim zachować bezpieczeństwo.

 1. Biblioteka będzie funkcjonowała wyłącznie jako wypożyczalnia bez wolnego dostępu do półek.
 2. Biblioteka w Dębnicy Kaszubskiej czynna jest od poniedziałku do czwartku w godzinach od 9.00 do 15.00 z przerwą na dezynfekcję od 12.00 do 12.15. W piątki biblioteka będzie czynna od godziny 11.00 do 19.00 z przerwą od 15.00 do 15.15 na dezynfekcję. Dodatkowo elementy takie jak blaty, stoły, itp. Będą dezynfekowane po każdym czytelniku.
 3. Filia biblioteki w Budowie czynna jest w poniedziałki oraz środy w godzinach 14.30 – 18.00 z przerwą na dezynfekcję od 16.00 – 16.15 oraz w piątki w godzinach od 15.00 do 18.00 z przerwą od 16.00 do 16.15 na dezynfekcję. Dodatkowo elementy takie jak blaty, stoły, itp. Będą dezynfekowane po każdym czytelniku.
 4. Bibliotekarz zaopatrzony jest w środki ochrony osobistej: w zależności od potrzeb: maseczki lub przyłbice oraz rękawiczki.
 5. Czytelnik nie ma możliwości samodzielnego korzystania ze zbiorów bibliotecznych ani czytelni. Książki wydawane są w odpowiednio wyznaczonym miejscu.
 6. Czytelnik ma obowiązek zasłonić usta i nos oraz zdezynfekować ręce płynem do dezynfekcji. Płyn będzie udostępniony w bibliotece.
 7. Czytelnicy czekający na książki zobowiązani są zachować odległość między sobą min. 2m.
 8. Przyjęte od czytelników egzemplarze książek są poddawane kwarantannie na okres 7 dni.
 9. Czytelnika obowiązuje wcześniejsze umówienie wizyty telefonicznie pod numerem: 598131270 bądź mailowo: gokdebnica@vp.pl
 10. Pierwszeństwo obsługi będą miały osoby mające umówiony termin. Terminy umawiane są w odstępach co 10-15 minut. Osoby nie umówione będą mogły być obsłużone tylko w przypadku braku kolejki.  W przypadku kolejki Czytelnicy muszą zachować dwumetrowy dystans.
 11. Wszystkie wydarzenia kulturalne zostają zawieszone do odwołania.

Podjęte ograniczenia są niezbędne ze względów bezpieczeństwa, natomiast mogą wydłużyć czas obsługi czytelników. Dlatego prosimy Państwa o wyrozumiałość, cierpliwość oraz dostosowanie się do nowych zasad. Zalecamy także przygotowanie tytułów książek, które Państwa interesują – przyspieszy to czas obsługi.

Informuję ponadto, że decyzja o otwarciu placówek została uzgodniona z Panią Wójt Gminy Dębnica Kaszubska  jak również skonsultowana z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Słupsku.

                                                                      Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Dębnicy Kaszubskiej

                                                                                                           Anna Pietrzak