14 marca o godz. 17:00 będzie okazja spotkać się z panią Aldona Magdalena Peplińska!

Kilka słów o naszym Gościu:

Z wykształcenia terapeutka zajęciowa i techniczka administracji. Pięćdziesięciopięcioletnia mieszkanka Motarzyna. Autorka i współautorka książek z poezją dla dzieci, młodzieży i dorosłych m.ni. „Łzy toczą wstążkę po mej twarzy” (2008), „Dziś mandarynki straciły twarz” (2009), „I uszatkę bałwan dostał” (2010), „I uszatkę bałwan zgubił” (2012), „Na słomkowym dywanie” (2015), „Czysta Gra” (2016), „Między kroplami” (2023).

Jej wiersze znajdują się w kilkudziesięciu almanachach i antologiach. Członkini m.in. Bytowskiego Klubu Literackiego „Wers” oraz Słupskiej Grupy Wtorkowe Spotkania Literackie. Wielokrotnie nagradzana za grę aktorską w Kabarecie Babeczki oraz założycielka Dziecięcej Grupy Teatralnej „Uśmiechnij się”. Trzykrotna zdobywczyni statuetki Przeglądu Kabaretów „Obciach” za wybitną grę aktorską. Laureatka prestiżowej nagrody Biały Bocian 2011 jak też Nagród Starosty Słupskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, ochrony i upowszechniania kultury (2007, 2008, 2009, 2010, 2013, 2016): Nagród Wójta Gminy Dębnica Kaszubska za krzewienie kultury (2007, 2009), a także Wyróżnienie w Konkursie Literackim i Ilustratorskim Na Bajeczną Bajkę, Opowiadanie, Wiersz i Ilustrację Wydawnictwa Polskiego „Muzyka w duszy gra” (2008) . Zdobywczyni II miejsca w III Edycji Turnieju Jednego Wiersza Kobylnica 2019, Nagrody Specjalnej w I Kobylnickim Maratonie Poezji 2023, Wyróżniona na Ogólnopolskim Konkursie KONFRONTACJE 2023 w Lesznie/Poznania i innych.

Autorka hymnu Zespołu Szkół w Motarzynie oraz innych piosenek, w tym religijnych. Bywa dziennikarką, pisze felietony, krótkie opowiadania, recenzje i wywiady. Jej teksty publikowano na łamach prasy lokalnej i ogólnopolskiej oraz Internecie. Prezentowano w radiu i telewizji. Wieloletni społecznik, w tym społeczny kustosz Izby Regionalnej w Motarzynie. Znana z wyrobów m.in. aniołów z masy solnej, biżuterii i wielu innych ozdób i pamiątek. Animatorka kultury z ogromnym zamiłowaniem do regionalizmu i tradycji. Pięciokrotna Stypendystka Stypendium Starosty Słupskiego. Wolontariuszka i współorganizatorka wielu imprez kulturalnych.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie!